USŁUGI

 

Prowadzimy działalność na terenie całego kraju, wykonując szeroki zakres usług na życzenie Klientów z różnych sektorów przemysłowych.

Dysponujemy komorą do kuleczkowania (ścierniwo: kulki ceramiczne) o wymiarach 9,0 x 5,0 x 4,3 m.

Oczyszczamy przedmioty o zróżnicowanych gabarytach, tj.:

  • elementy urządzeń przemysłowych

  • konstrukcje stalowe

 

Proces kuleczkowania (szkiełkowania) to jedna z metod obróbki wykańczającej, która polega na mechanicznym procesie wykańczania powierzchni polepszającym odporność na korozję wżerową i naprężeniową. Metoda kuleczkowania jest w dużo mniejszym stopniu erozyjna od piaskowania. Kuleczkowanie oczyszcza powierzchnię obrabianego metalu i powoduje uzyskanie jednolitej barwy i satynowej faktury na całej powierzchni. Metodą tą można usunąć również przebarwienia pospawalnicze i przygotować powierzchnię do nakładania powłok.

 

Mikrokulki używane w czasie kuleczkowania praktycznie nie powodują ścierania erozyjnego, a ze względu na obojętność chemiczną, są szczególnie zalecane w procesie obróbki stali nierdzewnej, szlachetnej, stopów metali lekkich oraz łatwo ulegających zanieczyszczeniu żelazem. 

 

Stosuje się je do obróbki detali o zróżnicowanych kształtach np. elementów urządzeń przemysłowych i konstrukcji stalowych. Proces oczyszczania usuwa wszystkie trwale naloty i zabrudzenia z miejsc niedostępnych dla tradycyjnych narzędzi mechanicznych (szczotki czy szlifierki).

 

Oczyszczanie kulkami ceramicznymi znajduje zastosowanie w różnych sektorach przemysłowych: spożywczym, chemicznym, atomowym, przy produkcji konstrukcji ze stali nierdzewnej i aluminium oraz z innych metali lekkich, kolorowych i ich stopów, okuć meblarskich i innych.

 

Kulki ceramiczne stosowane są w szczególności do:

  • czyszczenia końcowego w celu ujednolicenia wyglądu i wyrównania powierzchni;

  • usuwania przebarwień i zgorzeliny spawalniczej zwłaszcza na stali kwasoodpornej;

  • czyszczenia powierzchni metalowych form, kokili, rdzeni i narzędzi;

  • zmniejszania naprężeń powierzchniowych po spawaniu i obróbce plastycznej metali np. sprężyn;

  • nadawania połysku powierzchniom zbyt chropowatym (stali nierdzewnej)